Звертаємо Вашу увагу, що по всій Дніпропетровській області діють карантинні обмеження. Перебування в центрі можливе виключно в засобах індивідуального захисту!

Статті

Допомога пацієнтам з гострим
інфарктом міокарда

Як отримати безкоштовну допомогу?

Пацієнт з симптомами гострого інфаркту міокарда (найгостріша фаза ГІМ називається гострий коронарний синдром (ГКС) з елевацією сегмента ST, тобто STEMI) має звернутися за номером екстреної медичної допомоги - 103.

Життєво важливо, щоб пацієнт з гострим інфарктом міокарда отримав медичну допомогу якомога раніше: протягом 12 годин (в деяких випадках – упродовж доби) від початку симптомів. Для максимального ефекту від процедури і наступної реабілітації, пацієнта повинні доставити в реперфузйний центр протягом перших 2 годин від першого контакту з медичним персоналом.

Далі команда інтервенційних кардіологів проводить стентування. Усі пацієнти з гострим інфарктом міокарда у стані, що загрожує життю, гарантовано отримують стент безкоштовно.

Стентування – це процедура механічного усунення перешкоди (тромбу і атеросклеротичної бляшки) в судині з допомогою каркаса (стента), метою якої є відновлення кровопостачання серця.

Після своєчасної та ефективної реперфузійної процедури пацієнт швидко й ефективно відновлюється і, в залежності від тяжкості стану, може бути виписаний через кілька днів, і продовжити реабілітацію в амбулаторних умовах.

Де отримати допомогу?

КП 'Дніпропетровський обласний клінічний центр кардіології та кардіохірургії' ДОР' є єдиним в області реперфузійним центром.

Реперфузійні центри (це спеціалізовані клініки, де цілодобово проводять процедури стенування) працюють у режимі 24/7/365 (цілодобово, без вихідних).

Кожен пацієнт, який потребує невідкладного стентування, забезпечуватиметься якісною і своєчасною діагностикою та ефективним і безоплатним лікуванням. Відповідно до європейських протоколів лікування, стентування мають проводити у перші 2 години контакту пацієнта з медичним персоналом (максимум 12 годин від початку симптомів).

Як можна отримати безкоштовну допомогу? Чим відрізняється планова процедура і хто має пріоритет в отриманні стента?

Безкоштовна допомога надається в екстрених випадках, коли пацієнта доставляє швидка. Пріоритет має екстрений пацієнт, якому потрібна якомога швидша допомога. Необхідні витратні матеріали та медикаменти, які вже закуплені за програмою боротьби з серцево-судинними захворюваннями, передбачено використовувати для лікування пацієнтів з гострим коронарним синдромом і стійкою елевацією сегмента ST.

Як людина з симптомами гострого інфаркту міокарда може отримати допомогу?

Пацієнт з симптомами гострого інфаркту міокарда (ГІМ) (найгостріша фаза ГІМ називається гострий коронарний синдром (ГКС) з елевацією сегмента ST, тобто STEMI) може звернутися по допомогу за номером швидкої, зателефонувавши 103. Для максимального ефекту від процедури і наступної ефективної реабілітації, пацієнта повинні доставити в РЦ протягом перших 2 годин від першого контакту з медичним персоналом.

Які є ризики процедури стентування? Ускладнення?

Стентування судин серця — малоінвазивна операція, яка рідко призводить до ускладнень, але виключати їх розвитку все ж не варто. Проте, потенційний ризик ускладнень від основного захворювання (гострий інфаркт міокарда) багаторазово перевищує ризик ускладнень від інвазивної процедури (стентування).

  • ймовірність пошкодження судинної стінки в ході втручання;
  • розвиток кровотечі в місці введення стента з провідником;
  • розвиток гематоми в місці введення;
  • алергічні реакції на матеріал або покриття стента;
  • алергічні реакції на контрастування, що вводиться під час операції для контролю за її ходом;
  • утворення тромбів в місці установки стента (для профілактики цього ускладнення пацієнтам призначають препарати, що зменшують згортання крові);
Які потрібні медикаменти пацієнтам після стентування?

За детальною консультацією, програмою реабілітації та рецептами ліків варто звертатись до лікарів-кардіологів.